Piłka nożna w Ameryce Łacińskiej. Argentyna, Brazylia, Kolumbia etc. Uwagi, analizy, komentarze, także konteksty pozasportowe.
Creative Commons License

BloGalaxia

Blogi Sportowe

Blog > Komentarze do wpisu
Franciszek płaci jak Pan Bóg przykazał

O tym, że w sercu Jorge Bergoglio klub piłkarski San Lorenzo zajmuje miejsce szczególne wiadomo nie od dzisiaj.

Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że ogranicza się on przy tym wyłącznie do sumiennego sprawdzania rezultatów, jakie osiągają zawodnicy popularnego Ciclon (dygresja: szkoda, że tak rzadko używany jest jakże romantyczny przydomek Los Gauchos de Boedo).

Jak ujawnił wczoraj w programie telewizyjnym 90 Minutos nadawanym przez stację Fox Sports wiceprezes SL Marcelo Tinelli papież, jak przystało na poważnego socio (w 2008 r., przy okazji odprawiania mszy w klubowej kaplicy, otrzymał legitymację socio honorowego), także sumiennie płaci składki.

Zahaczany o najsłynniejszego kibica klubu Tinelli powiedział:

"El Papa garpa la cuota religiosamente mes a mes. Me preguntaba, ¿pagará a esta altura? Ni se debe acordar. Pero no. Me confirmaron que está al día y que cada mes paga religiosamente la cuota. El otro día pregunté y me confirmaron que está al día gracias al débito automático".

Więc rzeczywiście. Jak Pan Bóg przykazał. Miesiąc w miesiąc, dzięki stałej dyspozycji na konto CASL spływają środki od Papieża... Jak wyraźnie podkreśla Tinelli, fakt przeniesienia się przez Bergoglio do Rzymu nie miał żadnego wpływu na regularność przelewów.

Na zakończenie tego wątku Tinelli dodał, że ma nadzieję na spotkanie z Franciszkiem przy okazji zorganizowanego dlań meczu towarzyskiego Włochy-Argentyna, który odbędzie się 14 sierpnia w Rzymie.

Przy okazji: umiłowane przez Franciszka San Lorenzo rozpoczęło nowy sezon od wygranej 2 - 1 z Olimpo Bahia Blanca. Oba gole zdobył niedawno pozyskany z Quilmes urugwajski napastnik Martin Cauteruccio.Trudno nie zauważyć, że w dobrej formie - zresztą jak zwykle - jest także komentujący to spotkanie Mariano Closs...

wtorek, 06 sierpnia 2013, sergiuszbober

Polecane wpisy

  • Roger Daltrey w BBC Scotland

    Krótko będzie. Dzisiaj o godz. 15.05 czasu warszawskiego warto posłuchać BBC Radio Scotland (oczywiście można uczynić to on-line ). Gościem Toma Mortona będzie

  • Macondo i okolice: Przedłużone męki Millonarios

    1. Od 23 lat kibice kolumbijskiego Millonarios Bogota wyczekują mistrzowskiego tytułu. Wczorajszy dzień sprawił, że ich cierpliwość poddana zostanie kolejnej, c

  • Odeszła Rosenery Mello

    Bohaterka dzisiejszego wpisu zmarła w sobotnią noc w Rio de Janeiro. Miała zaledwie 45 lat. Przyczyną śmierci był tętniak mózgu. Ktoś powie: smutna historia, co

Komentarze
Gość: Ula, 217.153.182.*
2014/01/23 13:12:22
Najważniejsze, to żeby przypilnować podatków i je rozliczyć np. za pomgą jakiegoś programu jak program pit 2013. Reszta nie ma znaczenia.
-
Gość: karacki, *.dynamic.chello.pl
2016/05/19 19:14:13
bombowo